Tło dla kolekcji

W tym położonym wśród zieleni ponadstumetrowym mieszkaniu mieliśmy dwie perły- piękny taras z widokiem na drzewa oraz wspaniałą kolekcję starych mebli i dodatków, tworzoną latami przez właścicieli. 

Zadanie natomiast polegało na wyczarowaniu dodatkowej sypialni i łazienki dla rosnących dzieci. Udało się to zrobić przez włączenie niefunkcjonalnych korytarzy do przestrzeni dziennej i całkowitym jej przemodelowaniu. Kuchnię umieściliśmy w centrum tej przestrzeni z widokiem na oszałamiającą zieleń. Właściciele często goszczą przyjaciół i wspólnie gotują- teraz robią to w sercu domu. 

Z kolei kolekcja mebli stała się punktem wyjścia dla estetyki mieszkania. Stworzyliśmy dla niej neutralne jasne tło, aby mogła w pełni rozbłysnąć. Rozbieliliśmy istniejący parkiet i drzwi dębowe, nowa kuchnia jest biała i prosta. Dokonaliśmy selekcji mebli i dodatków, żeby do siebie pasowały. Nowe łazienki nawiązują do stylu retro reszty mieszkania. 

Dzięki świadomemu wykorzystaniu posiadanych skarbów- posadzki, drzwi, mebli- zmieściliśmy się w założonym niedużym budżecie, co dla klientów od początku było ważne.

Teraz mówią, że co rano budzą się z radością w swoim wymarzonym mieszaniu, a goście pytają- to na pewno jest ten sam metraż, co przed remontem?

8
Wróć do portfolio