Przez szafę do serca

W tym magicznym miejscu Olga nie tylko mieszka ze swoją rodziną, ale również w swojej pracowni szyje Suknie Mocy. W swojej pracy pomaga klientkom tworzyć wizerunek spójny z ich wnętrzem i ta sama zasada towarzyszyła nam w pracy nad projektem.

Stworzyłyśmy przestrzenie, które wspierają mieszkańców- wygodną i jasną kuchnię, w której z przyjemnością miksuje się zielone koktajle, przestronny salon, w którym jest miejsce na wspólne posiłki i rodzinne igraszki na kanapie. Pomyślałyśmy o detalach, które powodują, że wnętrza są przyjazne- o półeczce, na którą odkładają klucze domownicy po wejściu do domu, o składanym blaciku w kuchni, przy którym może gotować razem z Olgą jej córeczka i o fotelu, w którym zasiądzie klientka, gdy Olga będzie parzyć dla niej herbatę.

Bardzo ważne są w tych przestrzeniach zmysły- światło słoneczne i faktura naturalnych materiałów. Na podłodze pod stopami mamy drewno lub otoczaki, blaty są dębowe lub ze sklejki a szkliwione płytki ścienne mają nieregularne krawędzie. Tam gdzie możliwe, usuwałyśmy ściany i otwierałyśmy przestrzeń- połączyłyśmy hol z kuchnią oraz stworzyłyśmy jasne przestronne domowe mini-spa z połączenia dwóch małych pomieszczeń. Szczególną rolę odgrywają w każdym pokoju rośliny doniczkowe- przewidziałyśmy dla nich miejsce od samego początku projektu.

8
Wróć do portfolio