„Dom to Ty”

Dom to Ty. Gdy pierwszy raz usłyszałam to zdanie z ust Kirsten Steno duńskiej twórczyni House-CoachinguTM przeszedł mnie dreszcz. Dotknęło to czegoś ważnego we mnie, ale nie rozumiałam tego zdania dokładnie..

Później, gdy stawałam się House-CoachemTM doświadczyłam, jak to działa. To, jak funkcjonujemy w naszym domu- co robimy, czego nie robimy, nasze nawyki i zaniechania są odzwierciedleniem tego, jak działamy w świecie. To fascynujące odkryć to powiązanie!

Gromadzisz przedmioty, dają Ci poczucie bezpieczeństwa, trudno Ci zachować umiar? Być może w innych obszarach jest podobnie- zaczynasz jeden kurs za drugim i to się nigdy nie kończy? Przed wyjściem z domu, upewniasz się, że masz przy sobie torby na zakupy, parasol, przekąski? Zawsze przygotowana, zawsze wyposażona, nie wystarczająco dobra.

Albo masz puste ściany, pomimo chęci nie wieszasz żadnego obrazka, bo boisz się pokazać siebie domownikom i gościom? Może na co dzień boisz pokazać innym swoje prawdziwe pasje i pragnienia, w obawie przed odrzuceniem? A może nie ufasz samej sobie na tyle, żeby wybrać jedną ze swoich pasji albo pokazać je wszystkie? Albo po prostu- wydaje Ci się, że nie potrafisz dobrać pasujących do siebie obrazków, zdecydować się na jeden kolor?

A może to jest o granicach? Twoje dzieci zdominowały przestrzeń, wszędzie leżą ich zabawki, a Ty nie masz miejsca, gdzie mogłabyś rozłożyć matę do jogi albo w spokoju poczytać książkę? I może nie masz czasu na swoje pasje, bo ciągle zajmujesz się dziećmi, mężem, domem? Widzisz- jak brak granic w przestrzeni przekłada się na brak granic w innych obszarach?

House-CoachingTM pozwala nam uświadomić sobie te mechanizmy. A potem zmienić na takie, z którymi będziemy swobodni, skuteczni i szczęśliwsi- w domu i życiu.

Ewa Woźny
holistyczna architekt wnętrz
House-CoachTM

Pomogę Ci stworzyć dom
wspierający zmianę w Tobie.
– poznajmy się lepiej –